loading spinner

UŽITEČNOST A EFEKTIVNOST ARGANOVÉHO OLEJE

UŽITEČNOST A EFEKTIVNOST ARGANOVÉHO OLEJE

UŽITEČNOST A EFEKTIVNOST ARGANOVÉHO OLEJE

V současné době má mnoho lidí různé problémy s vlasy, od vypadávání vlasů až po lupy! A pro zbavení těchto "malých" problémů byste měli věnovat pozornost arganovému oleji pro vlasy. Tento olej se získává pouze lisováním semen arganových stromů, které rostou pouze v Maroku. Opravdu vysoce kvalitní olej se vyrábí pouze v rámci samotné země a exportuje se po celém světě. A export arganových plodů je zcela zakázán zákonem země. Arganové stromy samy přinášejí plody jen jednou za 2 roky. Celá sklizeň, čištění a lisování samotného oleje je prováděno pouze lidmi a je to zcela ruční práce.

PROČ JE ARGANOVÝ OLEJ UŽITEČNÝ?

Vzhledem k velmi velkému množství živin obsažených v tomto oleji, je to vynikající pro ty, kteří chtějí posílit růst svých vlasů. Olej je na 70% složený z nenasycených mastných kyselin, mezi nimiž jsou nevyměnitelné elementy pro podporu zdraví a krásy vlasů, jako jsou např. olejová kyselina a kyselina palmitová. Kromě výše uvedeného obsahuje arganový olej pro vlasy alfa-spinasterol a shotenol, které dokonale stimulují regeneraci buněk, díky čemuž jsou často používány ve vzorcích proti stárnutí:

1. Triterpenový líh vždy chrání pokožku před zánětem způsobeným infekcemi, viry a plísněmi;
2. Steroly, zlepšují mikrocirkulaci látek ve tkáních, zvyšují funkci ochrany kůže, mají protizánětlivé účinky a chrání před UV zářením, stejně jako zabraňují stárnutí kůže;
3. Triglyceroly zklidňují a zjemňují kožní vrstvu a aktivně obnovují objem lipidů. Jakákoliv chemická složka arganového oleje vyživuje a omlazuje pokožku a to je přesně to, co všechny tyto výhodné vlastnosti tohoto jedinečného oleje tvoří.

VLIV ARGANOVÉHO OLEJE NA VLASY A POKOŽKU HLAVY.

Olej z arganových stromů má obrovské množství různých léčivých účinků a v důsledku toho se aktivně používá k přípravě produktů na péči o vlasy, jako je např. řada vlasové kosmetiky s arganovým olejem od značky PROSALON. A především se arganový olej používá pro ochranu vlasů:

1.Chraní před účinky ultrafialového záření
2.Chraní před příliš vysokou nebo příliš nízkou vlhkosti
3.Chraní před účinky jedovatých látek obsažených v kosmetice
4.Hydratují a vyživují pokožku hlavy a obnovují strukturu vlasů
Pravidelné používání tohoto oleje pomůže zbavit se lupů, zpomalit stárnutí vlasů (šedé vlasy) a urychlit jejich růst, také přídá vlasům objem, sílu a lesk.

JAK SPRÁVNĚ POUŽÍVAT ARGANOVÝ OLEJ?

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak posílit vlasy tímto olejem, je třít ji do pokožky hlavy. K tomu, vemte si olej v objemu půl lžičky a pak rovnoměrně rozdělte po celé délce. Po tom, dejte na hlavu plastový sáček a zabalte s ručníkem. Po hodině pak omyjte vlasy šamponem.

Používejte také olej jako balzám na vlasy. K tomu, stejně jako v prvním způsobu, rozdělte olej po celé délce vlasů v objemu dvou lžíce. Stojí za zmínku, že olej by neměl dostat na pokožku hlavy, protože může dojít k účinku "špinavé vlasy". Vlasy po mytí, které byly předtím ošetřeny arganovým olejem, se stávají hladkými a hedvábnými, stejně jako dobře chráněné před negativními vlivy prostředí.

Agranový olej je přidán do některých dalších receptů masek, aby byly efektivnější. Síla a obnova vlasů v rekordním čase zaručena! Mimochodem, bude lepší si koupit kondicionér nebo masku, které již obsahuje arganový olej. Jeho použití pomůže růstu dlouhých vlasů. Recenze o použití arganového oleje pro vlasy nikdy nebyly negativní, takže můžete bezpečně používat vlasovou kosmetiku s arganovým olejem pro svůj účel!

Zanechat odpověď

Všechna pole jsou povinná