loading spinner

Tipy pro péči o vlasy v letních měsících

Tipy pro péči o vlasy v letních měsících

Zatímco vy odpočíváte a nasáváte pozitivní energii ze slunečních paprsků, vašim kadeřím nastávají střapaté časy. V prevenci proti roztřepeným konečkům a zničeným vlasům pomáhá především důkladná péče před a po opalování.

JAK MÁM PŘIPRAVIT SVÉ VLASY NA DOVOLENOU?

Šetrná, ale intenzivní péče se vyplatí po celý rok, ale před letní dovolenou obzvlášť. Chlór, slunce a sůl totiž představují pro vlasy nepřátelskou kombinaci. Nejpozději měsíc před dovolenou byste proto měli začít s intenzivní péčí. Alfu a omegu při ní představuje hydratace. Speciální kúry bez silikonů pomáhají vlasům udržet si dostatečnou zásobu hydratace.

Produktový tip:

Přípravky z řady Moisture vaše vlasy ošetří a intenzivně je hydratují.

Pokud chcete předejít podpisu dovolené na vlasech, pomáhá také zastřižení konečků před odjezdem. Protože do této nejstarší a většinou nejponičenější části vlasů poté snadno proniknou nežádoucí látky. Vmasírujte do konečků každý den trochu vyživujícího a pečujícího olejíčku a posilněte tak jejich strukturu.

Produktový tip:

oleje

Olejíčky mají silně vyživující a revitalizační účinky. Působí proti roztřepení konečků vlasů a vlasy nezatěžují.

Také zdravou stravou můžete své vlasy připravit na léto. Dopřejte si především vitamín C a E a betakaroten, které vlasy posílí.

JAK MÁM CHRÁNIT SVÉ VLASY PŘED SLUNCEM?

Zatímco pokožku pravidelně chráníme alespoň krátkodobě před slunečním zářením téměř všichni, vlasům už se takové pozornosti nedostává. Necháváme je bez jakékoliv ochrany vystavené škodlivému UV záření, které útočí přímo na pigmenty ve vlasech. Výsledkem jsou oslabené vlasy bez lesku a pružnosti.

Následky UV záření zmírní pouze prevence. Speciální spreje se složením obsahujícím ochranný faktor obalí každý vlas do kabátku. A jako dodatečný bonus zabraňuje tato vrstva úniku hydratace. Pokud se chcete vyhnout riziku poničených vlasů, sáhněte po klobouku, kšiltovce nebo šátku, do něhož vlasy zabalíte. Taková pokrývka ochrání nejen vlasy, ale také citlivou pokožku hlavy.

Větší pozornost si v létě žádají především právě barvené vlasy. UV záření vybělí kadeře nejen blondýnek, ale také tmavovlásek. Chlór a slaná voda z naší kštice doslova vysají barevné pigmenty, čímž vlasy zpórovatí a ztratí lesk. Na pozoru by se měly mít zejména blondýnky. Vlasy obarvené blond odstíny a bazény si opravdu nerozumí. Chlorovaná voda obsahuje kovy jako měď a magnesium, které dokáží na blonďatém účesu napáchat velké škody a přebarvit jej do nehezky zelenavých odstínů. Jediné řešení, které máte v tomto případě k dispozici, je hlava nad vodou nebo použití koupací čepice.

Jestliže se nechcete vzdát vodních radovánek a užít si dovolenou naplno včetně potápění, pořiďte si šampony a kúry určené k péči o barvené vlasy. Ty dokáží částečně předcházet vymývání barevných pigmentů. Zároveň nezapomínejte do plážové tašky přibalit výše zmiňovaný ochranný sprej na vlasy a pravidelně ho aplikovat po celé délce vlasů.

Produktové tipy:

UV filtr

Produkty pro barvené vlasy jsou vhodné i pro vlasy nebarvené - obsahují totiž UV filtr, který chrání vlasy před slunečními paprsky.

PO DOVOLENÉ JSOU MÉ VLASY ZESLÁBLÉ A BEZ LESKU. CO MÁM DĚLAT?

Vzhledem k vysokým teplotám a dalším nepříznivým vlivům se nemůžeme divit, že vlasy dostávají zabrat. Samy se bránit nedokáží, proto potřebují, abyste jim v tom trochu pomohli. Devadesát procent vlasu tvoří proteinové sloučeniny, zbytek sestává z tuků, barevných pigmentů, minerálních látek a vody. UV záření pronikající do struktury vlasu proteinové bílkoviny proměňuje a zároveň ničí pigmenty. To se projeví v podobě lámavých vlasů bez lesku. Vysoké teploty navíc zapříčiňují odpařování vody z vlasu.

Slaná voda se nechová příliš přívětivěji. Pokud po koupání v moři vlasy neopláchnete, voda se odpaří a krystalky soli v nich zůstanou. Vysají z vlasů hydrataci a tukové složky a vysuší je. Solné krystalky navíc působí jako malé čočky, které ještě zesilují působení UV záření. Stejně tak vlasy vysušuje chlorovaná voda, která ještě navíc mění jejich barvu.

V létě se proto neobejdete bez vydatné hydratační péče. Vysoce účinná kombinace antioxidantů, proteinů, ceramidů a keratinu vyživí vlas zevnitř, vyrovná jejich strukturu a vrátí jim lesk. Po každém mytí bezpodmínečně použijte kondicionér a jednou týdně dopřejte vlasům také intenzivní masku. Při nákupu se obloukem vyhněte produktům se silikony a alkoholem. Žehličku na vlasy i fén ponechte s klidným svědomím doma.

 

7 TIPŮ PRO KRÁSNÉ VLASY I BĚHEM PARNÉHO LÉTA

  1.     Trendy letní kloboučkysportovní čapky nebo ležérně zavázaný šátek zajistí vlasům a pokožce hlavy pauzu od slunečních paprsků a úpal proti nim také nemá žádnou šanci.

  2.     Ihned po skončení vodních radovánek opláchněte vlasy čistou vodou. Tím zabráníte tomu, aby je zbytky soli a chloru nadále narušovaly.

  3.     Při vysokých letních teplotách volte raději vlasové doplňky bez kovových částí. Ty se totiž na slunci rozpálí a následně poškozují vlasy.

  4.     Při mytí vlasů v létě můžete klidně zapomenout na horkou vodu. Vlažný oplach jim, stejně jako tělu, udělá mnohem líp. A studená sprcha nakonec zlepší prokrvení pokožky na hlavě.

  5.     Obzvláště poničené konečky si zamilují tuto domácí kúru: Promíchejte 2 lžíce kokosového oleje, 1 lžíci medu a 1 žloutek a vmasírujte do vlasů. Zabalte je do ručníku a nechte působit kúru 30 minut. Poté důkladně opláchněte.

  6.     Olivový olej nejen chutná po létě, ale také představuje skvělý prostředek na pomoc namáhaným vlasům. Vmasírujte do vlasů množství, které se vám vejde do dlaně, a nechte olej působit, zatímco budete relaxovat na pláži.

  7.     Fény a žehličky vyměňte za letní vánek. Jednoduše opláchněte vlasy už na pláži, nastříkejte na ně stylingový sprej a nechte je samovolně uschnout.

 

Zanechat odpověď

Všechna pole jsou povinná